Pırlanta hakkında gerçekleri öğrenin

Pırlanta Eğitim Sayfalarımız dan yararlanıp eğitimli ve bilgili müşteri durumuna geldiğinizi düşünerek bu sayfalara ek olarak bir de bizim tavsiyelerimizden oluşan, sizlere biraz yol gösterebilecek, fikir verebilecek ve önemli karar öncesinde yardımcı olabilecek sayfalar hazırladık. Büyüklük (karat), renk, berraklık, kesim sertifika konularında tecrübelerimizden yararlanın.

Pırlanta tektaş tavsiyelerimiz pratik tavsiyeler olup sonunda sadece sizlere yol gösterme amaçlıdır.

Hediye Tavsiyelerimiz

Hangi duruma hangi hediye ? Tektaş, 3 taş, 5 taş, küpe – ne zaman alınır. Biz erkekler için bazı tavsiyeleri de bu sayfalarda bulaacaksınız .

İdeal Tektaş

İdeal ve bütçenize en uygun Pırlanta Tektaş’ı mı arıyorsunuz ?
Mutlaka tavsiyelerimizi okuyun.
 Pırlanta Küpe Rehberi
 Tektaş Pırlanta Kolye Rehberi
 Pırlanta Bileklik Rehberi

 Erkeklere İpucu

 Bayanlara İpucu

Biraz eğlence biraz gerçek, yorumlarınızı bekliyoruz. Yıllar süren tecrübelerimiz sonucunda ulaştığımız sonuçları yazdık. Farklı düşünclerinizi, eklemek istediklerinizi bizimle paylaşın sayfalarımıza ekleyelim.

Pırlantanın genel dayanıklılığını ve güzelliğini etkileyecek herhangi bir inklüzyona sahip olmayan pırlantaların seçilmesi önemlidir. Şayet pırlantanızın gözle görülebilir inklüzyonlardan tümüyle arı olduğundan 100% emin olmak istiyorsanız, “VS2” ya da daha yüksek dereceli pırlantalara bağlı kalmanızı öneririz. SI kalitede pırlanta satın alırsanız karşılığını görürsünüz, ancak gene de siparişinizi kesinleştirmeden önce uzmanlarımıza danışmak en iyi seçim olacaktır. BU sayede alacağınız pırlantanın gözle görülebilir inklüzyon içermediğinden emin olabilirsiniz.

Pırlantanızın berraklık derecesini rengi ile dengelemek de ayrıca iyi bir fikirdir. Eğer almayı düşündüğünüz pırlantanın renk sınıfı D-F ise, VS2 ya da daha yüksek berraklık dereceleri üzerinde odaklanmanız gerekir. G-I renk aralığında SI berraklık derecesi ile kombine edilen pırlantalar çok büyük değerdedir.