We recommend that you select an “eye-clean” diamond — one that has no inclusions visible to the unaided eye. An excellent value, diamonds of this clarity are much less expensive than IF- or FL-grade diamonds and typically do not contain visible inclusions that detract from the beauty of the diamond. If you’re considering an SI grade diamond, call to speak to a diamond and jewelry consultant who will review the diamond to ensure the inclusions are not visible with the unaided eye. But, if you’d rather not compromise on clarity yet are budget conscious, choose a diamond with a good cut and G or H color.

Pırlantanın genel dayanıklılığını ve güzelliğini etkileyecek herhangi bir inklüzyona sahip olmayan pırlantaların seçilmesi önemlidir. Şayet pırlantanızın gözle görülebilir inklüzyonlardan tümüyle arı olduğundan 100% emin olmak istiyorsanız, “VS2” ya da daha yüksek dereceli pırlantalara bağlı kalmanızı öneririz. SI kalitede pırlanta satın alırsanız karşılığını görürsünüz, ancak gene de siparişinizi kesinleştirmeden önce uzmanlarımıza danışmak en iyi seçim olacaktır. BU sayede alacağınız pırlantanın gözle görülebilir inklüzyon içermediğinden emin olabilirsiniz.

Pırlantanızın berraklık derecesini rengi ile dengelemek de ayrıca iyi bir fikirdir. Eğer almayı düşündüğünüz pırlantanın renk sınıfı D-F ise, VS2 ya da daha yüksek berraklık dereceleri üzerinde odaklanmanız gerekir. G-I renk aralığında SI berraklık derecesi ile kombine edilen pırlantalar çok büyük değerdedir.