KARBORİT SU YOLU BİLEKLİKLER

İnanılmaz çok yönlülükleri sayesinde, su yolu bileklikler mücevher tercihleri arasında vazgeçilmez bir parça haline geldi. Takabileceğiniz bir boy seçmek bence ilk tercih kriteriniz olmalı çünkü su yolu bileklikler çok temel bir mücevherdir. Takması süper rahattır ve her yaşam tarzına uyar. Nereden başlayacağınız ve ne arayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yok ise dert etmeyin, bu yazıyı sizler için hazırladık. 

 

 

  1. Tasarım, esnek, sürekli bir sıra diziden oluşmalıdır.
  2. Taşlarınız tek tip bir şekilde düzenlenmiş eşleşen niteliklerde olmalıdır.

 

İyi bir su yolunu öne çıkaran ilk ve tek özellik esnek olmasıdır, katı olmamalıdır.

Bunun üretim dili veya kuyumcularda kullanılan dili “milleme”.. İşçilikten ve zamandan tasarruf için 2 li vey 3 lü kalıpları birbirlerine bağlarlar ve sonuçta esneklik kaybolur. Mutlaka tek tek bağlanmalı ve hareketli olmalıdır.

Bir tenis bileziğinde değişebilen tüm farklı tasarım öğeleri şunlardır:

Karat Ağırlığı

Bir kadın tenis bileziğinin “ideal” boyutunun ne olması gerektiğine dair bir kural yoktur. Senin yenibileklik istediğiniz kadar zarif veya cesur olabilirsiniz. daha küçük seçin kırat toplam ağırlık ve minimalist bir versiyon elde edeceksiniz. Cesur, gösterişli bir parça yaratmak için daha yüksek bir karat toplam ağırlığı seçin.

Pırlanta Kesim Şekli

Esnek bağlantılar muhtemelen tenis bilekliklerinin en temel özelliğidir. Parça bileğinizin anatomisine uyabildiği sürece herhangi bir elmas şekli kullanılabilir.

bu yuvarlak parlak hemen hemen her kesimde en popüler kesimdir.takı kategorisinde yer alır ve bu durum kadın tenis bileklikleri için de farklı değildir. Ancak, kendi kişisel zevkiniz gerçekten önemli olan tek şeydir. Bileziğinizi, kare şeklinden en sevdiğiniz şekle göre özelleştirebilirsiniz.

Metal rengi

Muhtemelen zaten tahmin ettiğiniz gibi, bir kadın tenis bileziğinin renginin ne olması gerektiğini belirleyen bir kural da yoktur. Her şey kişisel tercihe bağlı. Harika bir başlangıç noktası, mevcut mücevher koleksiyonunuza bakmak ve sarı ya da beyaz altın parçaların çoğunlukta olup olmadığına bakmaktır. Elmas tenis bileklikleri üst üste takmak için mükemmeldir, bu nedenle halihazırda tercih ettiğiniz metalden yapılmış bir bileklik satın almak iyi bir fikirdir. Bu, diğer parçalarınızla stil oluşturmayı ve birleştirmeyi kolaylaştıracaktır.

Başka bir ipucu da, alt tonunuzun sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu belirlemek için cilt tonunuzu ve diğer özelliklerinizi analiz etmektir. Sarı altın, daha sıcak cilt tonlarına karşı mükemmel görünür ve beyaz altın, daha soğuk olanlara iltifat eder. Ancak bu sadece genel bir referans noktasıdır.

Ayar Türü

Tenis bilekliklerinde bulacağınız iki ana farklı ayar türü vardır: tırnak ayarları veya çerçeve ayarları.

Prong ayarları tipik olarak her bir elması yerinde tutan iki veya daha fazla hassas metal sivri uçtan yapılır. Genellikle yuvarlak tepeleri vardır, ancak sivri, modern bir pençe ile de doldurulabilirler. Yerleşimlerindeki varyasyonlar da tamamen farklı bir estetik yaratabilir.

Yukarıdaki örneği ele alalım; Bu muhteşem 14 ayar beyaz altın tenis bileziği, 3 uçlu bir ayara sahiptir.yuvarlak kesim pırlanta belirgin, neredeyse üçgen bir görünüm.

Öte yandan çerçeve ayarlarında hiç çatal yoktur. bu elmaslar metalin içine yerleştirilmiştir ve neredeyse algılanamayan bir metal çerçeve tarafından tutulur. Çerçeve ayarları, çatallara göre daha yumuşak bir görünüme sahiptir ve daha dayanıklı olma eğilimindedir. Pırlantalarınızı şık, modern bir his ve sıkı bir şekilde sabitlemeyi tercih ediyorsanız, çerçeve ayarı en iyi seçeneğinizdir.

Berrak beyaz bir tişört ile kot pantolondan kokteyl elbisesine kadar her türlü moda ile eşleştirilmiş tenis bilekliklerini gördük. Bu, zamansız bir tasarımın çekiciliğidir.

 

KARBORİT SU YOLU BİLEKLİKLER
FİYAT LİSTESİ

 

ct 1.74 35,210 TL
ct 3.00 43,185 TL
ct 3.60 44,394 TL
ct 3.96 48,451 TL
ct 4.80 61,463 TL
ct 5.00 65,208 TL
ct 6.13 77,738 TL
ct 7.05 90,268 TL
ct 8.10 106,419 TL
ct 10.25 125,039 TL
ct 13.65 168,303 TL
ct 14.40 190,093 TL
ct 18.00 226,580 TL