Sorular ve Cevaplar

KARBORİT

Karborit Nedir?

Karborit, kısaca eşe dosta arkadaşlarınıza hatta kuyumcunuza karşı tereddüt duymadan, gönül rahatlığı ile Pırlanta Yerine kullanabileceğiniz, size aynı mutluluğu ve sahip olma duygusunu verecek, 3-5 sene sonra ÇÖP OLMAYACAK, gerektiğinde bozdurabileceğiniz, değiştirebileceğiniz yeni nesil bir mücevherdir.

Karborit Star ☆ Nedir?

Karborit Star … laboratuvara bile gönderseniz pırlanta raporu alacak olan taşımızdır. O kadar iddialıyız.

Kimler Karborit Star ☆ kalitesine baksın veya ilgilensin?

Teklif edecekseniz ve ne olursa olsun her şekilde pırlanta raporu alabilsin derseniz Karborit Star ☆ doğru bir seçimdir.

Karborit Lüks Bir Mücevherdir !

İnsanın hayatını sürdürmesi için gerekli olmayan her şey, onun için lükstür. Tanımı gereği lüks, gereksiz yani fuzuli olandır. Ama neyin ihtiyaç, neyin lüks olduğu insandan insana değişir. Her insan, kendi gelir durumuna göre, ihtiyaç ve lüks tanımı yapar. Karborit, pırlanta gibi aslında ihtiyacınız olmayan ancak sahip olduğunuzda sizi mutlu eden lüks bir üründür.

Pırlanta Yerine Alsam ?

Karborit çok daha uygun bir bütçeye, pırlanta gibi, pırlanta yerine takıp keyfini sürebileceğiniz bir mücevherdir. Herkes karborit almak zorunda tabii ki değil. Özellikle sizin için öncelikli kişi eğer size bir pırlanta alıyor ise durdurmayın sakın. Ancak pırlantaya vereceğiniz paranız sizin için önemli ise, ve tasarruf edeceğiniz rakamı farklı bir şekilde kullanabilecekseniz Karborit alın.

Internet satışınız neden yok?

Internetten, uzaktan satış ile alınabilecek değersiz bir mücevher değildir. Emek vermelisiniz, dokunmalısınız, bakmalısınız bir bağ kurmalısınız. Evet, ufak da olsa taşlardan bazılarını sevecek bazılarını sevmeyeceksiniz. E-ticaretimiz YOKTUR. Kendimize ait şubelerimizde birebir randevu ile servis vermekteyiz.

Nasıl Üretiliyor

Yukarıda gördüğünüz makine bir CVD pırlanta üretim cihazıdır. Pırlanta %100 Karbondur aslında. Düdüklü tencereye benzer kapalı ortama karbondioksit gazı (CO2) verilir ve içinden oksijen çekildiğinde geriye kalan karbonun tohum taşın üstüne yüksek ısı sayesinde kendiliğinden yapışması ve büyümesi sağlanır.

Karborit Doğal Pırlanta ve CVD Pırlanta

Karborit hammaddesinin üretim sonrası hali, doğal pırlantanın ve CVD Pırlantanın makine den çıkmış durumu. Aralarındaki tek fark Karborit sertliği 9.8, Pırlanta ve CVD Pırlanta sertliği ise 10 dur. Aralarında matemetiksel bir oran yoktur. Safir Zümrüt Kubik Zirkon vs 7 ler 8 lerdedir ama demprem ölçüsü gibi sertlik derecelerindeki farkların araları çok açıktır. %10-15 daha sert gibi DEĞİL…

Neredeyse Pırlanta Fiyatı

Bazen bu yorum veya soruları alıyoruz. Burada önemli olan, pırlantasını almayi dusundugunuz bir yüzük ile ilgili tercihinizi Karborit te kullanmanız. Hayatın olağan akışında 1.5 ct pırlanta almayı düşünüyorsanız o zaman aynı boy Karborit düşünün. Aksi takdirde 1.5 ct bir pırlantanın fiyatını sormadan (almak istemiyorsanız sormazsınız zaten), ögrenmeden Karborit fiyatlarına ”pırlanta fiyatı” demek haksızlık olur.

Karborit bakım?

Karborit de pırlanta gibi kullanırsınız. Hiçbir maddeden (kimyasal, havuz kloru, çamaşır suyu, tuz ruhu vb…) etkilenmez. Sadece arada sırada pırlantalarınıza yaptığınız (yapmanız gereken) basit bir temizlik işlemi ile toz, parfüm, el teri gibi dış etkenlerden temizlemeniz yeterlidir. Karborit taşlarınız hiçbir zaman parlaklığını kaybetmez. Sıcak su, sıvı bulaşık deterjanı ve eski bir diş fırçası tek ihtiyacınız. 10 dakika bu su içinde bırakı, fırçalamanız ve durulamanız yeterlidir.

İade değişim bozdurma

Karborit mücevherlerinizi etiketi çıkmadan aldığınız günkü durumu değişmemiş olarak 7 gün içinde iade edebilirsiniz. Değişim ve büyütmeler de sadece taş farkı ve oluşacak model farkını dikkate almak gerekir. Bozdurmanız gerekir ise, bize önceden haber verip, herhangi bir şubemizde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Orders

How can I place an order?

Once you have fallen in love with an item, just add it to your cart by clicking on the “Add to Cart" button. Products in your cart are reserved for you only after you have successfully completed the checkout process.

Can I reserve items prior to payment?

Unfortunately, we cannot meet all requests to reserve items. As many of our pieces are one-of-a-kind or limited edition, there is always the possibility that items may sell out. Therefore, we highly recommend purchasing swiftly in order to avoid disappointment.

I placed an order. What happens next?

After you've placed your order and your payment and shipping details have been verified, you will receive an Order Confirmation by email.

How can I find the status of my order?

Once we confirm the availability of your purchase with our vendors, your order will be prepared for dispatch.

Payments

How can I pay?

We accept payment by wire transfer, PayPal, or credit card (Visa, MasterCard, American Express).

How can I pay by wire transfer?

Please make sure to specify your order number in your wire transfer and to always pay separately for separate orders. Depending on your bank, it may take between two to four business days until your payment reaches us.

Can I pay by credit card?

You can comfortably and securely pay with your credit card during checkout. We accept MasterCard, Visa, and American Express.

What about PayPal?

You can also safely and easily pay via PayPal during checkout. At the end of the ordering process, you will be redirected to PayPal.

Shipping

How are items shipped?

Customer Care Service includes logistics specialists who can securely coordinate all transportation matters on your behalf.

How long will it take to receive an item?

Shipping times will vary, as all items are shipped directly from the dealer. Within the US Parcels usually arrive between 2-3 weeks after your order. Bulky items usually arrive 3-5 weeks after your order.

I need my order to be delivered fast. Can I book express shipment?

We completely understand that delivery of our one-of-a-kind items sometimes just can’t come fast enough. If you are interested in express delivery, please get in touch with us prior to your order at contact@youremail.com. Please note that all express shipments are subject to a surcharge.

Returns

Can I return an item purchased?

Yes! We are certain that you will love the pieces we offer. However, if you are not completely satisfied with your purchase, you may return any eligible product within fourteen days of delivery. Please note that custom and made-to-order items may not be eligible to be returned.

I received a damaged item. What are the next steps?

If you believe you received an incorrect, misrepresented, or defective item we do our best to process your refund swiftly. Please follow these simple steps:

1. Send us an email at contact@youremail.com that informs us of your wish to return your purchase. For speediest processing, please include your name, telephone number, order number, and, where applicable, photographs documenting the damage or error.

2. Once your request is received and approved by our Customer Service team, we will send you a printable shipping label.

3. Refunds will be processed after the goods have been received by the dealer of origin. You are responsible for safely packing and shipping the item back to the dealer.

  • Unanswered questions?

    For more information and requests, please get in touch via phone or e-mail
    as stated above.