Doğru Pırlanta Yanlış Pırlanta

Maden elmaslarına çok benzer şekilde, laboratuvar elmaslarının kalitesi ve değeri farklılık gösterebilir. Yüksek kaliteli laboratuvar elmaslarının üretimi çok daha pahalıdır, toptan satış pazarında daha yüksek fiyatlarla ticareti yapılır ve dünyadaki en yüksek kalitedeki doğal elmaslardan bazılarıyla rekabet eder. Düşük kaliteli laboratuvar elmasları, bariz kristal kusurlarına sahip olabilir, üretimi daha ucuzdur ve e-ticaret yoluyla öncelikle görülmeden satılır.

Pırlanta Tektaşolarak sattığımız her pırlantayı inceliyoruz ve çirkin pırlantaları teklif etmeyi reddediyoruz. Uygulamalı küratörlüğümüze o kadar güveniyoruz ki garantili takas Ve geri alma sistemimiz, pırlanta endüstrisindeki başka hiçbir büyük perakendecinin sunmadığı avantajlardan faydalanmanızı sağlıyor.

İşte satın almadan önce bilmeniz gereken insan yapımı pırlantaların kaliteleri hakkında 6 gerçek.

pirlanta tektaş karborit insan yapımı pırlanta

Gerçek #1: Muhteşem İnsan Yapımı Pırlantalar Mevcuttur

Pırlanta Tektaş ta insan yapımı pırlantalar (Tip IIA) saflığına sahip mükemmel karbon yapısında sahip en nadir elmas türüdür.

Tip IIa elmaslar topraktan çıkarılan elmasların %99'undan daha beyazdır ve daha iyi parlar. Bu güzel laboratuvar pırlantaları buz gibi beyazdır, floresansı yoktur, süt rengi yoktur, süper temiz bir kristal malzemedir ve çıplak gözle bile fark edilir derecede daha parlak bir görünüme sahiptir.

Elmas tarama ve lazer kesimdeki ilerlemeler insan yapımı pırlantalarda aynı zamanda mükemmel ideal kesimlere, minimal papyonlara, az panellere sahip laboratuvar pırlantalarının ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Pırlanta Tektaş ta insan yapımı pırlantalar (Tip IIA) saflığına sahip mükemmel karbon yapısında sahip en nadir elmas türüdür.

Gerçek #2: Tüm Laboratuvar Elmasları Aynı Değildir

İki insan yapımı laboratuvar pırlantasının aynı 4C (aynı sertifika değerlerini) notunu alması, aynı görünecekleri anlamına gelmez.

Fazla bor içeren Yüksek Basınçlı Yüksek Sıcaklık (HPHT) elmasları,mavi renk ve fosforesans. Aşırı titanyum ve alüminyum içeren ışınlanmış HPHT elmasları gri görünebilir. Çok hızlı büyüyen Kimyasal Buhar Biriktirme (CVD) elmasları kahverengi görünebilir. Çok hızlı büyümek aslında maliyetten tasarruf anlamına geliyor ancak sonunda beyaz görünen aslında bizlerin baktığında kahve tonlarına çalan bir beyaz pırlanta ortaya çıkarır (burada kahverengi pırlanta diye düşünmeyin, beyazdır yine ama TTLB dediğimiz Top Top Light Brown görürüz)

Hızlı büyütülen CVD pırlantalar yinelenen büyüme modelleri yüzünden  cansız ve bulanık görünebilir (buna da Iterative büyüme deriz).

CVD pırlantalar ayrıca aşırı polikristalin nedeniyle siyah yüzey kalıntılarına da sahip olabilir. Maliyet düşüncesi ile ucuz tohumlarda yetiştirilen daha ucuz CVD pırlantalar kristal gerilimi ve taneciklerden dolayı bulanıklığa sahip olabilir.

Bu unsurlar uzman olmayan bir İnsan Yapımı Pırlanta eksperinin gözünden ilk bakışta kaçabilir çünkü insan yapımı taşlar ile senelerdir çalışmayan bu uzmana için ilk bakışta bariz değildir. Bu özellikler aynı zamanda yeniden satış değerini de azaltır.

İYİ VE KÖTÜ ÖRNEKLERİNİ KEŞFEDİN

Güzel laboratuvar elmasları sabır ister. Yöntem ne olursa olsun, bir pırlantayı ne kadar hızlı büyütürseniz kalitesi o kadar kötü olur. Renksiz, yüksek berraklıktaki elmasların yetiştirilmesi, koyu renkli, yoğun içerikli elmasların yetiştirilmesinden çok daha fazla zaman alır ve pahalıdır.

Gerçek 3: Kötü Pırlanta Yetiştirmek Daha Kolay (ve Daha Ucuz)

Güzel laboratuvar pırlantaları sabır ister. Yöntem ne olursa olsun, bir pırlantayı ne kadar hızlı büyütürseniz kalitesi o kadar kötü olur. Renksiz, yüksek berraklıktaki elmasların yetiştirilmesi, koyu renkli, yoğun içerikli elmasların yetiştirilmesinden çok daha fazla zaman alır ve pahalıdır.

Elmas yetiştirme teknolojisi gelişirken, güzel elmaslar üretme kapasitesine sahip birçok yetiştirici aktif olarak çirkin ve yanlış olanları yetiştirmeyi tercih ediyor çünkü bunu yapmak çok daha ucuz.

Bazı yetiştiriciler aşırılık gibi kısa yolları tercih ediyor

  1. CVD Pırlantaların üretim sonrasında HPHT tedavisi ile renklerini iyileştirme, ışınlama
  2. Otomatik kesim makinelerinde hızlı kesim yöntemleri gibi

Bu yanlış Pırlantaları biz size layık görmüyoruz.

Dünya çapında, bol miktarda kötü laboratuvar elmasları tedarikine katkıda bulunan çok sayıda yeni elmas yetiştiricisi var. Bu elmaslar hızlı ve ucuz bir şekilde yetiştiriliyor ve daha sonra bütçeye uygun e-ticaret sitelerinde halkın hiçbir şeyden haberi olmayan kişilere satılıyor.

Gerçek 4: Kötü Laboratuvar Pırlantaları Ucuz E-Ticarette Satılıyor

Dünya çapında, bol miktarda kötü laboratuvar elmasları tedarikine katkıda bulunan çok sayıda yeni elmas yetiştiricisi var. Bu elmaslar hızlı ve ucuz bir şekilde yetiştiriliyor ve daha sonra bütçeye uygun e-ticaret sitelerinde halkın hiçbir şeyden haberi olmayan kişilere satılıyor.

Yüksek kaliteli CVD Pırlantalar, üreticiye düşük kaliteli CVD'den 3-5 kat daha pahalıya mal olabilir. Bu mallar farklı toptan satış fiyatlarında satılmakta ve dolayısıyla farklı fiyatlarla halka sunulmaktadır. 2 karatlık bir F VS1 Yuvarlak Pırlanta piyasadaki diğerinden 2-3 kat daha pahalı olabilir ve bunun nedeni genellikle sertifikanın ötesindedir.

Çirkin insan yapımı laboratuvar pırlantaları bizim gibi işini çok iyi bilen ve senelerdir insan yapımı pırlanta sektöründe olan lüks perakendeciler aracılığıyla satılamaz.

Pırlanta Tektas olarak dünyadaki İnsan Yapımı pırlantaların %79 ini görebiliryoruz ve nasıl seçeceğimizi, sizi en doğrusu ile nasıl buluşturabileceğimizi de biliyoruz.

İade politikasına erişim sahibi olmak yeterli değildir. Bir laboratuvar elmasıuzman ne olursa olsun satın almadan önce pırlantanızı incelemelisiniz.

Gerçek 5: Bir Uzman Pırlantanıza Bakmalı

İade politikasına erişim sahibi olmak yeterli değildir. Bir insan yapımı aboratuvar pırlantasını bir uzman yardımı ile üstünde konuşarak bilgi almalısınız.

Ekibimiz tüm laboratuvar pırlanta endüstrisindeki en bilgili kişiler arasındadır. Ekibimizin her bir üyesinin, farklı kalitedeki laboratuvar elmaslarıyla yüzlerce, hatta binlerce saatlik inceleme süresi vardır ve biz ne aradığımızı biliyoruz.

Doğal olmayan renk kusurlarını, kristal malzemeyi, istenmeyen katkı türlerini, kötü yapımı ve bir laboratuvar pırlantasının müşterilerimiz ve geri satın alma programımız açısından değersiz olduğunu düşünen diğer özellikleri güvenle tespit edebiliriz.

Çevrimiçi bir toptancıdan veya bütçeye uygun bir e-ticaret sitesinden bir laboratuvar elması satın alırsanız, genellikle elmasın parasını tamamen görünmeden peşin ödemeniz gerekir. Çevrimiçi olarak satılan laboratuvar elmaslarının çoğu, sevkıyattan önce denetlenmez. Harika bir fiyat alabilirsiniz ancak satın aldığınız pırlantanın istenmeme riskiyle karşı karşıyasınız.

Gerçek 6: Fiyat Ne Kadar Düşükse Risk de O Kadar Yüksek

Çevrimiçi bir toptancıdan veya bütçeye uygun bir e-ticaret sitesinden bir laboratuvar elması satın alırsanız, genellikle pırlantanın parasını tamamen görünmeden peşin ödemeniz gerekir. Çevrimiçi olarak satılan laboratuvar pırlantalarının çoğu, sevkıyattan önce denetlenmez. Harika bir fiyat alabilirsiniz ancak satın aldığınız pırlantanın istenmeme riskiyle karşı karşıyasınız.

Pırlanta Tektas ofşislerinden alacağınız beş yıldızlı deneyim düşük risklidir. Herhangi bir mali yükümlülük olmaksızın, dünyadaki en iyi pırlantalardan bazılarının küratörlüğünü yapacak, denetleyecek size detaylı göstererek en doğrusuna ulaşmanızı sağlayacağız.

Bizimle bir laboratuvar elması seçtiğinizde, elması ayırtmak ve yüzüğünüzü tasarlamak için yalnızca %50 depozito talep ediyoruz. Kalitemize o kadar güveniyoruz ki 30 günlük iade politikası, ömür boyu takas ve garantili yeniden satış politikalarımız bu yüzden tıkır tıkır çalışıyor.