PIRLANTALAR

Pırlanta Arama Ve İnceleme Sayfamızı En Etkili Şekilde Nasıl Kullanabilirsiniz Anlatalım

Yapmanız gereken ilk şey bir maden pırlantası mı yoksa bir insan yapımı pırlanta mı tercih etmek istediğinize karar vermek.

Kararınızı verdikten sonra ''Doğal Pırlantalar'' ya da ''İnsan Yapımı Pırlantalar'' seçeneklerinden birine tıklamalısınız. Karşınıza yalnızca seçtiğiniz grup içerisindeki pırlantalar çıkacaktır.

İkinci adımda aradığınız pırlanta taşın şeklini, karat boyutunu, kesim kalitesini, berraklık derecesini ve rengini tek tek seçmelisiniz. Nokta atışı seçimler yapmak zorunda değilsiniz, filtrelere bir aralık verip daha fazla seçeneği de inceleyebilirsiniz (Örneğin renk için D, E, F renklerini kapsayacak şekilde bir daraltma yapmak). Eğer özellikle bir sertifika grubu içerisindeki (GIA sertifika, HRD sertifika, IGI sertifika) pırlanta taşları incelemek istiyorsanız ''Diğer Filtreler'' seçeneğinden sertifika işaretlemesi yapabilirsiniz.

Bu adımlardan sonra size aradığınız kriterlerde tahminen binlerce pırlanta taş opsiyonu çıkacaktır. Detaylı incelemenizi her bir pırlanta taş için tek tek yapabilirsiniz. Aklınıza yatan opsiyonlar için bizimle iletişime geçebilir, bu pırlanta taşlardan herhangi birini pırlanta tektaşa çevirebilirsiniz (Ya da pırlanta kolye, pırlanta küpe vs.).

Ekstra Not: Bilgisayar üzerinde kullanım çok daha rahat ve kullanışlı olabilir.